Realizacje druku 3D

Poniżej prezentujemy wybrane realizacje, wykonane przez naszą firmę.

druk 3D CJP makieta stacji transformatorowej

Druk 3D CJP

Makieta stacji transformatorowej – ABB

Realizacja kilkuczęściowej makiety (5 części 1,4 x 0,6m każda) instalacji generatorów gazowych dla producenta z branży energetycznej. Obróbka plików do wydruku, wykonanie podstaw oraz obudów do transportu lotniczego, metalizowanie elementów. Makieta po złączeniu miała 2,8m x 1,8m.

druk 3D CJP makieta instalacji do wytwarzania biopaliwa z alg

Druk 3D CJP

Makieta instalacji do wytwarzania biopaliwa z alg – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Makieta w całości wykonana według naszego projektu oraz modeli na podstawie schematu działania instalacji oraz zdjęć poglądowych. Całość zamknięta w gablocie i ustawiona na postumencie. Wydrukowana w technologii CJP oraz dodatki makieciarskie.

druk 3D CJP makieta instalacji do produkcji bioetanolu z wierzby energetycznej

Druk 3D CJP

Makieta instalacji do produkcji bioetanolu z wierzby energetycznej – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Elementy makiety zostały wymodelowane na podstawie rysunków i schematów instalacji, pojazdy rolnicze zaadaptowane do projektu, budynek wykonany z pleksi, gablota i postument, teren z elementów makieciarskich i wycinanej folii. Wydruk 3D wszystkich elementów w technologii CJP.

druk 3D FDM element pompy cisnieniowej 1

Druk 3D FDM

Element pompy ciśnieniowej

Wykonanie na podstawie modelu 3d elementów do działającej pod wysokim ciśnieniem pompy wodnej. Po wydrukowaniu elementów z materiału ABS wykonaliśmy obróbkę uszczelniającą strukturę modelu aby nie powstały mikroszczeliny pod działałem wysokiego ciśnienia. Element działał w układzie, wykonano kilka podobnych wariantów w tej samej technice.

druk 3D FDM czesc zamienna obudowy urządzenia medycznego

Druk 3D FDM

Część zamienna obudowy urządzenia medycznego

Realizacja polegała na wcześniejszym zeskanowaniu precyzyjnym skanerem 3D istniejącego uszkodzonego elementu obudowy do drogiej aparatury medycznej, której nie da się już zakupić u producenta. Po wykonaniu skanu, naniesiono poprawki technologiczne na modelu 3D, wykonano 2 wydruki próbne w celu kontroli spasowania z resztą oryginalnej obudowy i po zaakceptowaniu wykonano 20 działających egzemplarzy.

druk 3D FDM otwierana obudowa czujnika powietrza prototyp 1

Druk 3D FDM

Otwierana obudowa czujnika powietrza – prototyp

Projekt polegał na wydrukowaniu kilku elementowej obudowy, gdzie niektóre pierścienie miały być w odpowiednich kolorach lub o częściowej transparentności aby widać było diodę pulsującą na płytce z elektroniką. Wykonano wydruk w kilku częściach z podziałem na pierścienie w różnych materiałach (ABS i PC), wygładzono, polakierowano i złożono w działającą i w pełni funkcjonalną obudowę dla prototypu urządzenia.

druk 3D FDM transparentna obudowa lampy wbudowanej w jezdnie

Druk 3D FDM

Transparentna obudowa lampy wbudowanej w jezdnie

Prototypowa lampa, którą należało testowo umieścić wbudowaną w podłogę parkingu podziemnego w centrum handlowym, po której miał przejechać samochód. Lampa dodatkowo musiała być transparentna aby widać było kolorowe komunikaty elektroniki umieszczonej wewnątrz. Musieliśmy zastosować jeden z najtwardszych materiałów w druku 3D jakim jest ULTEM aby obudowa nie pękła podczas najechania samochodem. Test przebiegł pomyślnie.

druk 3D MJM element trzybiegowej przekladni do rowerow

Druk 3D MJM

Element trzybiegowej przekładni do rowerów

Wydruk 3D wysokiej jakości na warstwie przyrostowej 16 mikronów całego kompletu prototypowej przekładni rowerowej. Oprócz głównego korpusu było jeszcze potrzebnych kilkanaście elementów przekładni, wszystkie miały się zazębiać i poruszać bez oporów.

druk 3D MJM dysza strumieniowa piecyka gazowego prototyp

Druk 3D MJM

Dysza strumieniowa piecyka gazowego – prototyp

Wydruk modelu 3D elementu urządzenia grzewczego dużego producenta, służąca do testów przepływu strumieniowego z kilku dysz zogniskowanych w jeden punkt. Wydruk 3D w technologii MJM na warstwie 16 mikronowej z materiału VisiJet Crystal, wnętrze puste, wypłukane z materiału podporowego, dysze drożne.

druk 3D MJM obudowa malego urzadzenia elektronicznego

Druk 3D MJM

Obudowa małego urządzenia elektronicznego

Niewielkich rozmiarów (około 7cm) kilkuelementowa obudowa do elektroniki wydrukowana w 16 mikronach na drukarce ProJet 3510HD.

druk 3D SLS prototypowa forma gniazda licznika samochodu

Druk 3D SLS

Prototypowa forma gniazda licznika samochodu

Zlecenie od producenta specjalistycznych części do samochodów sportowych obejmowało wydruk z poliamidu 12 formy pod liczniki zegarów do pewnego modelu auta. Monolityczny model o średnicy około 15cm wykonany w technologii SLS na warstwie 0,1mm z materiału poliamid Pa2200.

druk 3D CJP makieta modelowego mieszkania dla najwiekszego wroclawskiego dewelopera

Druk 3D CJP

Makieta modelowego mieszkania dla największego wrocławskiego dewelopera

Otrzymaliśmy od inwestora jedynie rzut mieszkania ofertowego, więc należało zrobić cały model 3D zawierający tekstury oraz podstawowe meble, które zostały wydrukowane osobno w formie ruchomej by potencjalni kupujący mogli swobodnie zaaranżować swoje przyszłe mieszkanie.

druk 3D CJP makieta powtarzalnych domow blizniaczych dla dewelopera Inkom

Druk 3D CJP

Makieta powtarzalnych domów bliźniaczych dla dewelopera Inkom

Na makiecie znalazły się dwa identyczne domy bliźniacze, jednak jeden z nich został zaprojektowany tak aby ukazywał układ pomieszczeń i podstawowych sprzętów po ściągnięciu dachu oraz piętra, drukowanego jako osobne elementy. Dodatkowo podstawowe modelowanie otoczenia na trawnikach.

druk 3D CJP wykonanie pokazowych modeli pojazdow gorniczych kompanii gorniczej KGHM Zanam

Druk 3D CJP

Wykonanie pokazowych modeli pojazdów górniczych kompanii górniczej KGHM Zanam

Zadanie polegało na wykorzystaniu uproszczonych modeli projektowych specjalistycznych maszyn górniczych polskiego producenta KGHM Zanam i dostosowanie ich do celu wydruku 3D z zachowaniem częściowej funkcjonalności przegubów lub ramion ruchomych. Wydruk 3D zrealizowany na kolorowej drukarce Zprinter o średniej długości zestawu 45cm z pełnym zachowaniem kolorów i elementów maszyny. Przeguby poszczególnych członów są ruchome dzięki zastosowaniu metalowych śrub. Łącznie wykonano 10 różnych modeli maszyn.

grawer 3D i odlew z brazu wykonanie 5 statuetek oskarow z logotypem na rozdanie nagrod kierownictwa H&M

Grawer 3D + odlew z brązu

Wykonanie 5 statuetek Oskarów z logotypem na rozdanie nagród kierownictwa H&M

Projektem było 5 nagród dla menagerów sieci sklepów odzieżowych H&M wykonanych w formie statuetki Oskara trzymającego emblemat z logiem H&M na kostce kryształowej z wygrawerowaną dedykacją. Pierwszym etapem było zamodelowanie postaci Oskara z emblematem, następnie wydrukowanie go na drukarce 3D i przekazanie do odlewnika jako forma. Po wykonaniu negatywu formy został wykonany odlew z brązu, po czym został on poddany galwanizacji czyli pozłoceniu powierzchniowym. W między czasie wykonano grawerowanie 3D w kostce 8x8x8cm i gotowe złote statuetki zostały przytwierdzone do szkła. Łączna wysokości figurki 26cm.