O nas

Historia firmy

Początki naszej firmy sięgają roku 2010. Założyciel 3D-UP! – Marek Miśniakiewicz – wtedy student Architektury, od zagranicznych studentów dowiedział się o możliwościach użycia drukarek 3D do wykonywania makiet architektonicznych i innych elementów designerskich. Wówczas temat drukarek 3D był nieznany w Polsce. Następne 2 lata to okres prób i zgłębiania zagadnień związanych z drukiem 3D.

W 2012 nasza firma kupiła pierwszą profesjonalną drukarkę 3D w technologii CJP. Naszym celem od początku było dostarczenie wysokiej jakości prototypów w krótkim czasie dla małych i średnich przedsiębiorstw, oferując pomoc w przygotowaniu pierwszego projektu 3D. Jesteśmy na bieżąco z nowymi rozwiązaniami, gdyż drukarki 3D cały czas ewoluują. Średnio co roku dodajemy do naszej oferty jedną nową technologię. Nasze kryterium jest proste – zawsze najwyższa jakość oferowanych wydruków 3D.

Zespół 3D-UP!

Proces wykonania modelu 3D złożony jest z kilku etapów. Od przygotowania modelu w programie graficznym, po proces wydruku, modelowania i prac wykończeniowych na gotowym modelu. W firmie 3D-Up! przy procesie tworzenia modelu biorą udział cztery osoby: założyciel – Marek Miśniakiewicz oraz technolog, grafik 3d i modelarz do prac wykończeniowych.

Doświadczenie i cele

Wysoka jakość połączona z relatywnie niskimi kosztami pozwoliły już w pierwszym roku obsługiwać bardzo dużego klienta – konsorcjum energetyczne ABB, w kolejnych latach firmy produkcyjne i deweloperów, w 2015 kilka uczelni wyższych i projekt dla grupy KGHM Zanam.

Na rynku wyróżnia nas połączenie wysokiej jakości drukarek 3D z bardzo korzystnymi cenami za wydruki osiągniętymi poprzez kilka autorskich rozwiązań obniżających koszty produkcji.
W naszej firmie drukujemy na sprzęcie jedynie od trzech największych producentów profesjonalnych drukarek – 3DSystems, Stratasys i EOS, co gwarantuje najwyższą dostępną jakość modeli.

W planie jest rozszerzenie oferty o usługi dodatkowe jak odlewy metali, poligrafie, zamówienia wielkoseryjne, ekspansja na rynki Europy Zachodniej i oczywiście kolejne zakupy drukarek w miarę rozwoju nowych technologii.

Założyciel

Marek Miśniakiewicz – absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunku Architektura i Urbanistyka oraz mgr inż. Budownictwa Lądowego, entuzjasta nowych technologii, propagator i szkoleniowiec druku 3D, po godzinach architekt i podróżnik.