Ultralekki samochód z drukarki 3D – Light Cocoon

Ultralekki samochód z drukarki 3D – Light Cocoon
22 Kwi 2015

Duża niemiecka firma produkcyjna EDAG, ogłosiła plany pokazania samochodu koncepcyjnego Light Cocoon na Genewskim Motor Show w 2015 roku.

W marcu tego roku na Motor Show, EDAG zademonstrował wydrukowany w 3D pojazd o nazwie „EDAG GENESIS”. Stworzony przez dział zajmujący się lekkimi konstrukcjami. Pojazd opiera się na  bionicznych wzorach które znaleźć możemy na żółwiu, którego skorupa zapewnia ochronę i amortyzację. O tym pojeździe pisaliśmy tutaj.

Po sukcesie EDAG GENESIS, firma na tegorocznym Geneva Motor Show chce pokazać kolejny pojazd „Light Cocoon” aby pokazać możliwości jakie dają zaawansowane technologie wytwarzania i materiały.

Light Cocoon ma ciekawą konstrukcję wyglądającą jak kratownica pokrytą wodoodpornym  materiałem, w którego skład wchodzi też naturalna skóra. Materiał dostarczony został przez specjalistów z firmy Jack Wolfskin, zapewnia on doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi dla tego pojazdu.

EDAG uważa, że lekkość będzie ważnym czynnikiem każdej nowej części projektowanej w przemyśle samochodowym.

Dla porównania, materiał pokrywający auto jest czterokrotnie lżejszy od standardowego papieru do drukarki, przy czym spełnia założenia projektowe. W połączeniu z lekką konstrukcją nośną produkowaną addatywnie, oferuje ogromny potencjał do tworzenia bardzo lekkich konstrukcji w przyszłości.

 

źródło: swiatdruku3d

Share

Marek Miśniakiewicz